Volg hier de Oscaruitreiking live!

Geplaatst op: February 26, 2012
Comments are off for this post

Het is er weer tijd voor: de Oscars. Vanavond worden in Los Angeles voor de 84e keer de Academy Awards uitgereikt voor de beste films van het afgelopen jaar. Grote favoriet is de Franse stomme film The Artist, die tien keer is genomineerd en de afgelopen maanden al veel prijzen won. Andere kanshebbers zijn Hugo met de meeste nominaties (11), The Help en The Descendants.

De Oscaruitreiking wordt gepresenteerd door Billy Crystal en is in Nederland te volgen via Film1. Filmtotaal houdt op deze plek een liveblog bij met alle hoogte- en dieptepunten van de avond. De Oscaruitreiking begint om 02.30 Nederlandse tijd.

04.45: Seksgrappen van Bridesmaids
De drie “minst interessante” prijzen van de avond (korte film, korte documentaire, korte animatiefilm) worden uitgereikt door de cast van Bridesmaids, wat het geheel er een stuk leuker op maakt. Kristen Wiig en Maya Rudolph gooien er de nodige seksgrappen tegen aan. En Melissa McCarthy en Rose Byrne moeten elke keer als de naam van Martin Scorsese valt, een drankje achterover slaan. Scorsese weet niet wat hem overkomt.

04.30: Descendants en Midnight in Paris winnen
Geen verrassing in de scenario categorieen: The Descendants wordt bekroond met de Oscar voor beste bewerkte scenario en Midnight in Paris voor het originele scenario. Woody Allen was er niet om die prijs in ontvangst te nemen. Het is zijn derde Oscar na de twee voor Annie Hall. Voor Alexander Payne (Descendants) is het de tweede Oscar. Hij won eerder voor Sideways.

Een tussenstand:

Hugo – 5
The Artist – 2
The Descendants -1
Girl with the Dragon Tattoo – 1
Beginners – 1
The Help – 1
Rango – 1
The Iron Lady – 1

04.20: Galifianakis en Ferrell overtuigen
Zack Galifianakis en Will Ferrell overhandigen de prijs voor beste liedje aan Brett McKenzie voor Man or Muppet uit The Muppets. Je moet ervan houden, maar wie van de humor van de twee houdt, komt ruimschoots aan zijn trekken. Erg geestig.

04.15: Artist wint muziek
Ludovic Bource wint voor zijn muziek in The Artist en bedankt op weg naar het podium componist John Williams, die twee keer was genomineerd voor Tintin en War Horse.

04.10: Crystal in vorm
Eindelijk een echt grappig moment van Billy Crystal, die weet at mensen in de zaal denken. Goede grappen over Brad Pitt, die nog zes parent-teacher conferences zou hebben en Morgan Freeman, die denkt aan het inspreken van een natuurdocumentaire. Grappigste moment van de avond tot nu toe komt van Emma Stone tijdens het uitreiken van de special effects Oscar. Zij sprankelt en heeft de jeugdige humor waar de rest van de show zo naar snakt.

04.05: Modeltoespraak
Zo houd je nou een toespraak. De 82-jarige Christopher Plummer wint zoals verwacht de Oscar voor mannelijke bijrol voor zijn rol in Beginners en levert een prachtige toespraak af. Beter dan Octavia Spencer, die in huilen uitbarstte en geen zinnig woord meer kon zeggen.

04.00: Special Effects
En dat is 5 voor Hugo. De prijs voor special effects gaat enigszins verrassend naar de film van Martin Scorsese. De film wint veel meer dan algemeen werd verwacht, maar het blijft de vraag of de film ook kan meedoen in de belangrijke categorieën.

03.50: Rango
Rango wint beste animatie en dat is terecht in een categorie waarin Tintin vreemd genoeg ontbreekt. De eerste Oscar voor Gore Verbinski met zijn eerste animatiefilm. Ook de prijs voor beste documentaire is vergeven: Undefeated wint. De makers van de documentaire worden afgekapt door de Oscarorganisatie. Hebben we dat ook weer gehad.

03.40: Cirque du Soleil
Het Cirque du Soleil moet er aan te pas komen om de show toch nog een beetje spannend te maken. Dan weet je dat het niet helemaal goed zit…

03:30: Al vier Oscars voor Hugo
Het gaat goed met Hugo. De film van Martin Scorsese staat na winst in de twee geluidscategorieen al op vier Oscars. Grote favoriet The Artist staat pas op 1.

03.25: Montage naar Girl with the Dragon Tattoo
Verrassende keus in de categorie beste montage, die vaak overlapt met beste film. Dit jaar wint The Girl with the Dragon Tattoo. Kirk Baxter en Angus Wall wonnen vorig jaar ook al voor The Social Network en herhalen dat kunstje dus dit jaar. Ze zijn zichtbaar verbaasd zijn ook snel van het podium af.

03.15: Acteerprijs voor Spencer
De eerste acteerprijs: Octavia Spencer krijgt de prijs voor beste vrouwelijke bijrol voor The Help. Buitengewoon geëmotioneerd komt ze het podium op, waar ze haar tranen niet kan inhouden. Ze krijgt een staande ovatie van het publiek.

03.10: Iran wint
Een zeer terechte winnaar in de categorie beste niet-engelstalige film. Iran wint voor het schitterende A Seperation. Regisseur Asghar Farhadi levert een fraaie speech af, waarin hij de prijs opdraagt aan het Iraanse volk. Spijtig voor onze Zuiderburen, die met Rundskop ook in de race waren.

03.05: Belegen als altijd
Na het eerste half uur is duidelijk dat het de producenten wederom niet is gelukt de show te vertalen naar de moderne tijd. De grappen zijn te belegen en gewoon niet grappig, er zijn weer talloze montagefilmpjes waarin de geschiedenis van Hollywood wordt verheerlijkt. Dan helpt het niet dat je in Billy Crystal, adequaat als hij is, een presentator hebt die dit al voor de negende keer doet.

03.00: Komisch duo Diaz en Lopez
Cameron Diaz en Jennifer Lopez proberen grappig te doen bij uitreiken van de Oscar voor beste make-up, wat niet helemaal lukt. De prijs gaat naar The Iron Lady, alweer de vierde Oscar van de avond. In het eerste half uur!

02.55: Artist pakt eerste prijs
En daar is dan de eerste Oscar voor The Artist. Die voor Costume Design. De Oscar gaat naar Mark Bridges.

: 02.50 Al twee Oscars voor Hugo
Het tempo zit er goed in en ook de Oscar voor beste art direction is al vergeven. Wederom voor Hugo van Martin Scorsese, wat algemeen werd verwacht. Voor Dante Ferretti en Francesca Lo Schiavo is het net als voor Richardson de derde Oscar.

02.48: Eerste Oscar voor Hugo
De eerste Oscar is die voor beste cinematografie en die gaat zeer verrassend naar Robert Richardson voor Hugo. Verwacht werd dat Emmanuel Lubezki hem zou winnen voor The Tree of Life, maar het is Hugo die er met de prijs vandoor gaat. Het is de derde Oscar voor Richardson.

02.45: Nostalgie
Met Billy Crystal is duidelijk dat de organisatie voor de nostalgische aanpak heeft gekozen. Crystal brengt een medley/ode aan de negen genomineerde films en dat is charmant, hoewel een beetje belegen.

02.40: Morgan Freeman
Acteur Morgan Freeman opent de 84e Academy Awards, waarna presentator Billy Crystal de show binnenkomt met een traditioneel filmpje vooraf waarin hij in alle films genomineerde films figureert.

Hier nog eens alle genomineerden:

Best Picture
“The Artist” Thomas Langmann, Producer
“The Descendants” Jim Burke, Alexander Payne and Jim Taylor, Producers
“Extremely Loud & Incredibly Close” Scott Rudin, Producer
“The Help” Brunson Green, Chris Columbus and Michael Barnathan, Producers
“Hugo” Graham King and Martin Scorsese, Producers
“Midnight in Paris” Letty Aronson and Stephen Tenenbaum, Producers
“Moneyball” Michael De Luca, Rachael Horovitz and Brad Pitt, Producers
“The Tree of Life” Nominees to be determined
“War Horse” Steven Spielberg and Kathleen Kennedy, Producers

Actor in a Leading Role
Demián Bichir in “A Better Life”
George Clooney in “The Descendants”
Jean Dujardin in “The Artist”
Gary Oldman in “Tinker Tailor Soldier Spy”
Brad Pitt in “Moneyball”

Actor in a Supporting Role
Kenneth Branagh in “My Week with Marilyn”
Jonah Hill in “Moneyball”
Nick Nolte in “Warrior”
Christopher Plummer in “Beginners”
Max von Sydow in “Extremely Loud & Incredibly Close”

Actress in a Leading Role
Glenn Close in “Albert Nobbs”
Viola Davis in “The Help”
Rooney Mara in “The Girl with the Dragon Tattoo”
Meryl Streep in “The Iron Lady”
Michelle Williams in “My Week with Marilyn”

Actress in a Supporting Role
Bérénice Bejo in “The Artist”
Jessica Chastain in “The Help”
Melissa McCarthy in “Bridesmaids”
Janet McTeer in “Albert Nobbs”
Octavia Spencer in “The Help”

Animated Feature Film
“A Cat in Paris” Alain Gagnol and Jean-Loup Felicioli
“Chico & Rita” Fernando Trueba and Javier Mariscal
“Kung Fu Panda 2″ Jennifer Yuh Nelson
“Puss in Boots” Chris Miller
“Rango” Gore Verbinski

Art Direction
“The Artist”
Production Design: Laurence Bennett; Set Decoration: Robert Gould
“Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2″
Production Design: Stuart Craig; Set Decoration: Stephenie McMillan
“Hugo”
Production Design: Dante Ferretti; Set Decoration: Francesca Lo Schiavo
“Midnight in Paris”
Production Design: Anne Seibel; Set Decoration: Hélène Dubreuil
“War Horse”
Production Design: Rick Carter; Set Decoration: Lee Sandales

Cinematography
“The Artist” Guillaume Schiffman
“The Girl with the Dragon Tattoo” Jeff Cronenweth
“Hugo” Robert Richardson
“The Tree of Life” Emmanuel Lubezki
“War Horse” Janusz Kaminski

Costume Design
“Anonymous” Lisy Christl
“The Artist” Mark Bridges
“Hugo” Sandy Powell
“Jane Eyre” Michael O’Connor
“W.E.” Arianne Phillips

Directing
“The Artist” Michel Hazanavicius
“The Descendants” Alexander Payne
“Hugo” Martin Scorsese
“Midnight in Paris” Woody Allen
“The Tree of Life” Terrence Malick

Documentary (Feature)
“Hell and Back Again”
Danfung Dennis and Mike Lerner
“If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front”
Marshall Curry and Sam Cullman
“Paradise Lost 3: Purgatory”
Charles Ferguson and Audrey Marrs
“Pina”
Wim Wenders and Gian-Piero Ringel
“Undefeated”
TJ Martin, Dan Lindsay and Richard Middlemas

Documentary (Short Subject)
“The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement”
Robin Fryday and Gail Dolgin
“God Is the Bigger Elvis”
Rebecca Cammisa and Julie Anderson
“Incident in New Baghdad”
James Spione
“Saving Face”
Daniel Junge and Sharmeen Obaid-Chinoy
“The Tsunami and the Cherry Blossom”
Lucy Walker and Kira Carstensen

Film Editing
“The Artist” Anne-Sophie Bion and Michel Hazanavicius
“The Descendants” Kevin Tent
“The Girl with the Dragon Tattoo” Kirk Baxter and Angus Wall
“Hugo” Thelma Schoonmaker
“Moneyball” Christopher Tellefsen

Foreign Language Film
“Bullhead” Belgium
“Footnote” Israel
“In Darkness” Poland
“Monsieur Lazhar” Canada
“A Separation” Iran

Makeup
“Albert Nobbs”
Martial Corneville, Lynn Johnston and Matthew W. Mungle
“Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2″
Edouard F. Henriques, Gregory Funk and Yolanda Toussieng
“The Iron Lady”
Mark Coulier and J. Roy Helland

Music (Original Score)
“The Adventures of Tintin” John Williams
“The Artist” Ludovic Bource
“Hugo” Howard Shore
“Tinker Tailor Soldier Spy” Alberto Iglesias
“War Horse” John Williams

Music (Original Song)
“Man or Muppet” from “The Muppets” Music and Lyric by Bret McKenzie
“Real in Rio” from “Rio” Music by Sergio Mendes and Carlinhos Brown Lyric by Siedah Garrett

Short Film (Animated)
“Dimanche/Sunday” Patrick Doyon
“The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore” William Joyce and Brandon Oldenburg
“La Luna” Enrico Casarosa
“A Morning Stroll” Grant Orchard and Sue Goffe
“Wild Life” Amanda Forbis and Wendy Tilby

Short Film (Live Action)
“Pentecost” Peter McDonald and Eimear O’Kane
“Raju” Max Zähle and Stefan Gieren
“The Shore” Terry George and Oorlagh George
“Time Freak” Andrew Bowler and Gigi Causey
“Tuba Atlantic” Hallvar Witzø

Sound Editing
“Drive” Lon Bender and Victor Ray Ennis
“The Girl with the Dragon Tattoo” Ren Klyce
“Hugo” Philip Stockton and Eugene Gearty
“Transformers: Dark of the Moon” Ethan Van der Ryn and Erik Aadahl
“War Horse” Richard Hymns and Gary Rydstrom

Sound Mixing
“The Girl with the Dragon Tattoo”
David Parker, Michael Semanick, Ren Klyce and Bo Persson
“Hugo”
Tom Fleischman and John Midgley
“Moneyball”
Deb Adair, Ron Bochar, Dave Giammarco and Ed Novick
“Transformers: Dark of the Moon”
Greg P. Russell, Gary Summers, Jeffrey J. Haboush and Peter J. Devlin
“War Horse”
Gary Rydstrom, Andy Nelson, Tom Johnson and Stuart Wilson

Visual Effects
“Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2″
Tim Burke, David Vickery, Greg Butler and John Richardson
“Hugo”
Rob Legato, Joss Williams, Ben Grossman and Alex Henning
“Real Steel”
Erik Nash, John Rosengrant, Dan Taylor and Swen Gillberg
“Rise of the Planet of the Apes”
Joe Letteri, Dan Lemmon, R. Christopher White and Daniel Barrett
“Transformers: Dark of the Moon”
Scott Farrar, Scott Benza, Matthew Butler and John Frazier

Writing (Adapted Screenplay)
“The Descendants” Screenplay by Alexander Payne and Nat Faxon & Jim Rash
“Hugo” Screenplay by John Logan
“The Ides of March” Screenplay by George Clooney & Grant Heslov and Beau Willimon
“Moneyball” Screenplay by Steven Zaillian and Aaron Sorkin Story by Stan Chervin
“Tinker Tailor Soldier Spy” Screenplay by Bridget O’Connor & Peter Straughan

Writing (Original Screenplay)
“The Artist” Written by Michel Hazanavicius
“Bridesmaids” Written by Annie Mumolo & Kristen Wiig
“Margin Call” Written by J.C. Chandor
“Midnight in Paris” Written by Woody Allen
“A Separation” Written by Asghar Farhadi